Aktualności
Życzenia Bożonarodzeniowe 2018

bn2018 2

 
Mikołajki 2018

To, że seniorzy wyszli już nieco z wczesnej młodości, naprawdę w dzisiejszym dniu nie miało znaczenia. Choć na pewno to wszystko są baje, takie wiecie, baje baju-baju, to jednakże tak coś mi się zdaje, że
przyjemnie wierzyć w Mikołajów. Świat się nimi co roku zaludnia od północy dnia szóstego grudnia. Mikołaj przyszedł niespodziewanie z pełnym workiem prezentów. Ożywił uśpioną w nas dziecięcość, potrzebę wiary, że jest gdzieś ktoś, kto o nas myśli, zna nasze najskrytsze, największe marzenia.

Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego

alt

 
Dzień Wszystkich Świętych

Pośród cmentarzy cichych uliczek, jak wierna pamięć - palą się znicze... Mieszkańcy oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance uczcili pamięć tych, co odeszli. Choć ich życia płomień zgasł, to myśli o nich są przecież w nas...

Więcej…
 
Pożegnanie lata w Popkowicach

12 września w Popkowicach odbyła się impreza pt. ?Pożegnanie lata?. Mieliśmy przyjemność w niej uczestniczyć. Pani Dyrektor Emilia Nicał przywitała przybyłych gości a następnie odbyły się występy artystyczne. Mieszkanka Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance Pani Zofia Grzywna brała udział w przeglądzie twórczości ludowej osób niepełnosprawnych i zaprezentowała wykonaną własnoręcznie pracę o tematyce "bukiet wspomnień". Końcowym punktem programu tegorocznego pikniku była zabawa integracyjna, grill, foto budka oraz przejażdżka zabytkową bryczką.

Więcej…
 
Jan Dobrowolski gra...

Terveiset Suomesta - pozdrowienia z Finlandii. Po raz drugi z repertuarem piosenek typu biesiadnego, wykonywanych po polsku i po fińsku wystąpił Jan Dobrowolski & przyjaciele. Chętni mieszkańcy włączali się do wspólnej zabawy. Pomiędzy utworami pan Jan przekazał wiele interesujących informacji o Krainie Tysiąca Jezior. To było ciekawe, radosne i pouczające spotkanie. Mieszkańcy złożyli serdeczne podziękowania za wspaniały koncert.

Więcej…
 
Nadbużańska perełka

Okolice nadbużańskie to zdecydowanie najatrakcyjniejsza turystycznie część Południowego Podlasia. Przyciągają one dziką, nietkniętą przyrodą i unikatowym, kresowym charakterem. Dzięki pozyskanym środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Nasz Dom" działające przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance zorganizowało dwudniową wycieczkę do "Dworu nad Bugiem" w Majdanie Stuleńskim. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Senior w Różance oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" we Włodawie spędzili cudowne, niezapomniane chwile pełne relaksu. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie, przepyszne jedzonko, przytulne pokoje.

Więcej…
 
100 lat Pani Stanisławy Najda

W dniu 09.05.2018 r. w Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance odbyła się uroczystość setnych urodzin Pani Stanisławy Najda. Pani Stanisława Najda z domu Krzyżanowska ur. 09.05.1918 w Leonowie. Od chwili zamążpójścia mieszkała we wsi Niemirów. Razem z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. W Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance przebywa od dnia 18 sierpnia 2014r. Szanowna Pani Stanisławo! "Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Proszę przyjąć serdeczne życzenia urodzinowe". Z wyrazami szacunku Pan Andrzej Romańczuk - Starosta Powiatu Włodawskiego, Pan Tadeusz Sawicki - Wójt Gminy Włodawa, Pani Urszula Rudko - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie, Pani Kamila Grzywaczewska - Kierownik KRUS Włodawa, Ks. Jarosław Czech - Proboszcz Parafii Św. Augustyna w Różance, Pan Andrzej Lis - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, Pan Konrad Derkacz - Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance, Rodzina, Mieszkańcy oraz Pracownicy.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne 2018

alt

 
Dzień Kobiet 2018

alt

 
Zabawa Karnawałowa 2018

Karnawał trwa w najlepsze. Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS " Senior" w Różance oraz Pan Konrad Derkacz - Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance dnia 08.02.2018 r. na uroczystej dorocznej Zabawie Karnawałowej powitali zroszonych gości:
- STKN - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej wraz z Prezes Panią Barbarą Litwiniuk;
- Grupa Poetycka "Nadbużańska Fraza";
- Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" pod przewodnictwem Pani Barbary Litwiniuk;
- Stowarzyszenie Seniorów " Złota Jesień" wraz z Prezesem Panem Zbigniewem Teodorowiczem.
- Zespół "Wrzos" pod opieką Pani Ireny Tetych, działający przy PZERiI we Włodawie;
Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony zespół "Luxband". Przy skocznych dźwiękach muzyki chętnych do tańca nie brakowało. Miłym akcentem zabawy były występy zaproszonych gości, a słodka niespodzianka i pyszny poczęstunek uświetniły nasz bal. Karnawałowy nastrój przelaliśmy na papier i na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Więcej…
 
Przygotowania do zabawy karnawałowej

Karnawał w pełni. To czas licznych zabaw, maskarad, balów przebierańców i dyskotek. Opracowaliśmy plan organizacji naszej Domowej zabawy karnawałowej. Pomysły dotyczyły potrzeby doboru odpowiedniej, skocznej muzyki i konkursów. Już dziś rozpoczęliśmy tworzenie, przed nami wykonanie masek, serpentyn i innych elementów dekoracji. Nie zabraknie kolorów, blasku, piór i brokatu. Uwielbiamy dobrą zabawę i pląsy na parkiecie z gorącymi rytmami w tle, dlatego już nie możemy się doczekać naszej karnawałowej imprezy!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Dom Pomocy Społecznej Senior

Twój Pomysł Europejskie PieniądzeZrealizowano projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Twój pomysł, europejskie pieniądze >>szczegóły